Kto może zostać kulturystą?

Kulturystyka z roku na rok coraz bardziej się rozwija, ale wszystko dzięki temu, że z roku na rok przybywa nam młodych talentów. Nie każdy może zostać od razu mistrzem, dlatego wielu jest jeszcze kulturystów amatorów.

Kulturysta amator również uprawia tą dyscyplinę, tylko że on nie musi być tak idealny jak profesjonalista. Robi, bo po prostu chce to robić, a nie jest jakoś na stałe związany z tą dyscypliną sportową. Kulturysta sprawia im przyjemność dlatego w jakiś tam sposób są z nią związani.

Nie wszyscy kulturyści amatorzy po prostu ćwiczą tylko i wyłącznie ze sobą. Niektórzy trenują z innymi i to im sprawia jeszcze większą przyjemność. Do takich osób zalicza się np. sławny aktor Rafał Cieszyński. On uprawia tą dyscyplinę sportową raz z młodymi ludźmi. Jest on bowiem instruktorem kulturystki i pomaga młodym ludziom realizować ich plany oraz ambicje. Jego sylwetka nie jest w pełni podobna do sylwetki np. sławnego kulturysty Lee Haneya, jednakże on prawdopodobnie wcale nie chce tak wyglądać. Jego obecna masa oraz wzrost w zupełności wystarczają mu do tego, aby mógł spełniać swoje pasje oraz marzenia. Oprócz tego, że jest on instruktorem kulturystyki oraz aktorem, to dodatkowo czynnie bierze udział w promowaniu zdrowego trybu życia. Bierze udział w wielu pokazach, które mają na celu pokazanie młodym ludziom jak wielka jest rola sportu w życiu każdego człowieka.

Kulturyści amatorzy, powinni uprawiać różne sporty, ponieważ one pomogą zdobyć im ładna sylwetkę oraz wzmocnić ich mięśnie. Niezwykle przydatny jest tu np. basen, wspinaczka czy też tenis.

Amatorzy tej dyscypliny oprócz treningów muszą także zastosować sobie odpowiednią dietę, która pomoże im stworzyć piękną sylwetkę. Taki amator powinien dostarczać swojemu organizmowi pożywienie wynoszące około 2400 kalorii. Najlepiej wybrać się do dietetyka, który ułoży dietę, wynoszącą właśnie taką ilość kalorii. Oprócz tego powinien stosować także różnorodne odżywki oraz suplementy diety, które będą dodawały mu energii w czasie treningów czy innych wysiłków

przedtreningówka